Магнезитова плита представляє собою багатошарові листи товщини від 3 до 30 мм, розміром 1220х2440 мм.
Магнезитова плита складається виключно з екологічно чистих компонентів, що не містять шкідливих речовин, таких як азбест, смоли та формальдегіди. Наповнювач представляє собою композитний матеріал, що отримується при змішуванні різних сполук магнію (MgCl, MgO), хімічних сполук натуральних силікатів, спеціальних добавок (пластифікаторів і модифікаторів) і органічних волокон.
Область застосування магнезитових плит
- Внутрішні стіни та перегородки.
- Утеплені та неутеплені горищні та мансардні приміщення.
- Зовнішні стіни, фасади.
- Звиси покрівлі.
- Підвісна стеля.
- Щити опалубки
- Укоси вікон.
- Дверні та меблеві полотна.
- Стіни у вологих приміщеннях: сауни, басейни, ванні кімнати, підвали та гаражі.
Магнезитова плита має ряд переваг перед такими матеріалами як OSB, гіпсокартон, ДВП, ДСП, МДФ, ЦСП та ін.
- Вогнетривкість.
Магнезитова плита є негорючим оздоблювальним матеріалом: листи не горять і не виділяють дим, гарантуючи безпеку життя та власності. - Вологостійкість.
Плити зберігають свої характеристики міцності у вологому стані, навіть вони не деформуються і не набухають у воді. - Теплоізоляція та звукоізоляція.
Магнезитова плита має чудові теплоізоляційні властивості: термостійкість 1,14 м.кв. К/Вт. Звукоізоляція плити товщиною 6 мм становить 29 дБ. Звукоізолюючі властивості стіни товщини 95 мм з магнезитових плит еквівалентні властивостям цегляної стіни товщини 150 мм. - Міцність та легкість.
Квадратний метр магнезитової плити товщиною 6 мм важить приблизно 6,04 кг. Вага квадратного метра перегородки або стіни, зібраної на каркасі з металевого профілю, становить 23,3 кг, або 1/10 ваги квадратного метра цегляної стіни. Міцність перегородки в 2-3 рази вища, ніж у стіни із звичайного гіпсокартону.
- Економічність, швидкість і легкість монтажних робіт - облицювання стіни магнезитовими плитами проводиться в 2 рази швидше, ніж її оштукатурювання та шпатлювання, а монтаж перегородки вимагає в 2,8 рази менше витрат, ніж кладка цегляної стіни. Магнезитові плити легко монтуються як з використанням стандартних металевих профілів, так і на дерев'яний каркас. При монтажі застосовуються стандартні інструменти, як і для роботи з гіпсокартоном.
- Простота та зручність транспортування та зберігання – на відміну від гіпсокартонних листів, магнезитові плити не вимогливі до умов транспортування та зберігання.
- Відсутність великої кількості будівельних відходів, що вимагають вивезення та утилізації. Завдяки тому, що компоненти магнезитової плити є досить щільними і мають волокнисту структуру, кількість пилу при виконанні монтажно-оздоблювальних робіт мінімальна.